Chelsea pewnie pokonują Huddersfield na wyjeździe

Z rewelacyjnej formy beniaminka nie pozostał już ślad. Teriery po kilkudziesięciu latach przerwy doskonale radzili sobie po powrocie do najwyższej klasy rozgrywkowej Anglii. Na początku sezonu, potrafili sprawić dużo niespodzianek i ograć z punktów znacznie silniejsze marki. Teraz w Huddersfield udziela się jednak wąska ławka oraz zmęczenie materiału. Teriery spisują się coraz gorzej i po siedemnastej kolejce spadają na 12 miejsce w tabeli.

Chelsea bez większych problemów wygrała wyjazdowe starcie. Już od pierwszych minut to The Blues kontrolowali przebieg spotkania. Bohaterem tego meczu był Willian, który strzelił drugą bramkę oraz asystował przy trafieniach Bakayoko oraz Pedro. W doliczonym czasie gry Teriery zdobyły bramkę honorową po trafieniu Depoitra. Dzięki temu zwycięstwo, Chelsea Londyn zbliżyło utrzymało trzecią pozycję w tabeli tracąc trzy oczka do United i czternaście punktów do City.

Kwestia mistrzostwa jest już prawdopodobnie rozstrzygnięta. Po derbowym zwycięstwie Citizens nad United, piłkarze Guardioli zdemolowali Swansea 4-0 i wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie nikt nie zdoła zagrozić Manchesterowi City w marszu po mistrzostwo Premier League. Obywatele w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego meczu tracąc zaledwie dwa punkty w remisie z Evertonem.