Chelsea zapoluje na Lisy jeszcze w letnim oknie transferowym

Do zakończenie letniego okienka transferowego zostało już tydzień czasu. Tym czasem, w Chelsea może się jeszcze bardzo dużo pozmieniać. Antonio Conte wciąż poszukuje kolejnych wzmocnień, a na jego liście życzeń znajduje się dwóch zawodników Leicester City. Czy choć jeden z nich przyjdzie na Stamford Bridge jeszcze tego lata?

O zainteresowaniu Dannym Drinkwaterem w angielskich mediach rozpisywano się od dawna. Chelsea planowało przeznaczyć na ten zakup 35 milionów euro. Jak się okazuje, podobną kwotę The Blues chcą wydać na klubowego kolegę Drinkwatera, Jamiego Vardy. Angielski napastnik bardzo dobrze rozpoczął sezon i zdobył dwie bramki na inauguracje Premier League przeciwko Arsenalowi Londyn.

Vardy miałby być dobrym wsparciem dla Moraty w ataku, a także stanowić konkurencje dla Batshuayia. Tylko czy The Blues zdołają przekonać klub z Leicester do sprzedaży swojego najlepszego strzelca? Na ten moment wydaje się to bardzo mało prawdopodobne.

Skąd pomysł Vardy’ego? Oczywiście za sprawą pana Diego Costy, wokół którego panuje już tyle dziwnych plotek, że naprawdę ciężko ubrać to wszystko w całość. Wiele wskazuje na to, że Costa jednak odejdzie z klubu jeszcze do końca sierpnia. Okazuje się, że hiszpańskiego napastnika chce sprowadzić Olympique Marsylia. To nie będzie jednak proste przez samego Coste. Zawodnik sam chce odejść z klubu, ale interesuje go wyłącznie powrót do Atletico Madryt, które jak wiadomo, w tym momencie ma jeszcze zakaz transferowy.

W kwestii transferów Chelsea pojawia się jeszcze jedno nazwisko. Mowa oczywiście o Grzegorzu Krychowiaku. Wiele wskazuje jednak na to, że są to wyłącznie plotki rozsiewane przez polskie media. Wydaje się bardzo mało prawdopodobne, aby Antonio Conte potrzebował Polaka na Stamford Bridge.

tomasz