Jak odbierać polską telewizję podczas pobytu w UK?

Dzisiaj polska telewizja w Londynie oraz z wielu innych miastach w Wielkiej Brytanii może być odbierana na kilka sposobów. Najpopularniejsze to:

  • serwisy internetowe z telewizją na żywo oraz VOD
  • telewizja satelitarna – z anteną satelitarną i dekoderem

Pierwsza opcja, czyli serwisy internetowe są dzisiaj bardzo popularne, ponieważ do oglądania polskich programów wystarczy tylko dostęp do sieci. Serwisy tego typu oferują wybrane programy za darmo, ale za dostęp do szerszej ich palety trzeba będzie już zapłacić. Warto też wskazać, że nie zawsze pokazują one wszystkie materiały, które są dostępne w telewizji, co dla wielu osób może być głównym minusem.

Druga opcja to telewizja satelitarna. W takiej formie może być oglądana zarówno polska telewizja w Londynie, jak i w innych miejscowościach w kraju – wystarczy tylko odpowiednie ustawienie anteny satelitarnej. Atutem tej metody jest możliwość łatwego odbioru różnych programów – tych ogólnodostępnych oraz za dodatkową opłatą, na przykład można wykupić pakiety kanałów filmowych czy sportowych. To zatem dostęp do pełnej palety kanałów dokładnie tak, jak w Polsce.

Jak założyć polską telewizję satelitarną w UK?

Druga opcja, czyli telewizja satelitarna jest obecnie bardzo popularna wśród osób, które chcą uzyskać pełny dostęp do wszystkich kanałów telewizyjnych po polsku w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo, aby ją założyć, wcale nie trzeba przygotowywać się na wyjazd do Polski.

Obecnie w UK, w tym także w Londynie, działają firmy, które zajmują się montażem anten satelitarnych w celu odbioru polskiej telewizji w gospodarstwach domowych. Pośredniczą one również w zawieraniu umów z nadawcami telewizji, na przykład firmami operatorami Cyfrowy PolsatCanal+. Świadczą też usługi dodatkowe, na przykład serwis dekoderów.

Gdy zatem chcesz oglądać polską telewizję w UK, wybierz firmę, która zainstaluje dla Ciebie telewizję satelitarną!

tomasz