Sama Piłka to nie wszystko

O tym, że w sporcie nie należy, a w sporcie zawodowym, wręcz kategorycznie, zabronione jest używanie dopingu, wie każdy. Natomiast nie każdy świadomy jest tego, że suplementować się nie tylko wolno, ale nawet powinno się. Organizm sportowca podczas treningu, czy podczas meczu, poddawany jest najwyższym obciążeniom, przez co pozbywa się witamin i substancji odżywczych. Gdy czas pomiędzy treningami lub meczami nie jest wystarczająco długi, nasze ciało często nie jest w stanie uzupełnić potrzebnych witamin. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy po prostu nie ma skąd tych witamin wziąć.

Dlatego suplementacja jest tak ważna. Piłkarze to grupa sportowców, dla których suplementacja odpowiednimi witaminami jest kluczowa w rozwoju. Jest to sport, w którym bardzo ważnym czynnikiem jest kondycja fizyczna zawodnika, którą ten uzyskać może dzięki odpowiednim treningom oraz odpowiedniej suplementacji. Kluczowymi dla piłkarzy powinny być zestawy zarówno witamin, jak i minerałów. Świetnym uzupełnieniem będą też regeneracyjne odżywki oraz odżywki z grupy przedtreningowych, które pozwolą na wydajniejsze prowadzenie, takiego treningu. Zatem kluczowe będą tu : magnez, żelazo, witaminy A, D, C, oraz kompleks witamin z grupy B.

Nie zapominajmy także o naturalnych ekstraktach z roślin takich jak: zielona herbata, karczoch, dynia czy pokrzywa. Cytrusy i wyciągi z nich, również mają bardzo pozytywne działanie dla sportów dynamicznych, takich jak właśnie piłka nożna. Natomiast przed treningiem, umiarkowana dawka kofeiny wspomoże pracę całego orgaznimu.

Niezbędna witamina D3+ K2, dostępna jest tutaj: cheers.com.pl

tomasz