Ciekawostki na temat klubu

Chelsea Blues Brothers

Jest to przymierze i przyjaźń trwająca jeszcze od lat 60. pomiędzy klubami Chelsea Londyn, Rangers oraz Linfield. Przyjaźń między tymi klubami jest bardzo popularna na całym świecie i podawana jako wzór, który udowadnia, że piłka nożna powinna łączyć, a nie dzielić.

Klub z Londynu od początku budził sympatię wielu kibiców. Na mecze The Blues przychodziło wielu żołnierzy i weteranów. Do lat 50. w logo Chelsea znajdował się właśnie weteran. Na mecze rozgrywane na Stamford Bridge przychodziło zatem wielu kibiców niekoniecznie związanych z Chelsea. I tak na początku lat 60. nawiązała się przyjaźń z The Gers.

W latach 70. natomiast dużo głośnych ataków terrorystycznych przeprowadziła IRA. W atakach ucierpiało wielu kibiców Chelsea. To zrodziło nienawiść do irlandzkich republikanów i wzbudziło dużą sympatię do szkockiego klubu Rangers.

W następnych latach rozpoczęły się najgroźniejsze wybryki Headhunters. Kibice Chelsea i Rangers coraz częściej spotykali się na wspólnych meczach. Choć cele tych towarzystkich spotkań były bardzo różne. Jedni chcieli po prostu obejrzeć mecz i napić się piwa. Inni planowali urządzać zadymy i bić fanów drużyny przeciwnej.

Przyjaźń Blues Brothers trwa do dzisiaj. Szczególnie między Linfield i Rangers. Kiedy dochodzi do meczu tych dwóch drużyn, na stadionie panuje braterska atmosfera. Na spotkania te często przyjeżdżają także kibice Chelsea Londyn.