Czy Oxlade-Chamberlain zostanie piłkarzem The Blues?

Chelsea Londyn nie przestaje się zbroić przed nadchodzącym sezonem Premier League. Po meczu o Tarczę Wspólnoty wygranym przez Arsenal, pojawiły się pogłoski, że Conte jest poważnie zainteresowany pozyskaniem 23-letniego Alexa Oxlade-Chamberlaina. Byłby to kolejny imponujący transfer ze strony The Blues w letnim okienku transferowym.

Szeregi The Blues zasilili już Alvaro Morata, Antonio Rudiger oraz Tiemoe Bakayoko. Czas na wzmocnienie skrzydeł i pozyskanie rewelacyjnego Chamberlaina z rąk lokalnych rywali. Czy transfer młodego Anglika jest prawdopodobny? No cóż, teoretycznie wszystko zależy od samego zawodnika. Jeżeli wyrazi chęć transferu, Arsenal prawdopodobnie zgodzi się puścić swojego skrzydłowego, a wszystko za sprawą kontraktu, który z zawodnikiem wygasa za rok.

Chelsea proponuje też bardzo dobre pieniądze, ponieważ wczorajsza oferta kupna zawodnika opiewa na 25 milionów funtów. Transfermarkt 23-letniego pomocnika wycenia na niecałe 20 milionów. Pierwsza oferta może zostać odrzucona, ale jeżeli kolejna będzie zawierała wyższą kwotę, to przejście Chamberlaina wydaje się prawdopodobne.

Co więcej, sam zawodnik może być zainteresowany zmienieniem siedzimy na Stamford Bridge. Byłby bowiem bardzo ważną postacią w nowej koncepcji włoskiego trenera. Chamberlain w ubiegłym sezonie wystąpił dla Kanonierów w 45 spotkaniach. Zdobył 6 bramek, a także zanotował 11 ostatnich podań.

tomasz