Musimy dobrze wystartować!

To słowa trenera Chelsea, Antonio Conte, który rozmawiał dziś z dziennikarzami. Włoch liczy na to, że dobra postawa jego piłkarzy zaowocuje zdobyciem w niedzielę Tarczy Wspólnoty. The Blues zmierzą się o to trofeum z lokalnym rywalem, Arsenalem Londyn.

Trener poruszył również temat kontuzji. Potwierdził, że w niedzielnym meczu na pewno nie obejrzymy Edena Hazarda i Tiemoue Bakayoko, którzy wciąż przechodzą rekonwalescencję i nie będą gotowi także na otwarcie sezonu Premier League 2017/2018. Conte zaznacza, że kibice muszą być cierpliwi, szczególnie w sprawie Hazarda, który miał problemy z kostką i wymaga nieco więcej czasu.

Jednocześnie, włoski trener podkreśla, że Chelsea nie jest jeszcze w najwyższej formie i wciąż musi popracować nad niektórymi aspektami gry. Wierzy jednak, że jego piłkarze będą w stanie zagrać bardzo dobry i intensywny mecz, który na Wembley zakończy się zwycięstwem The Blues. Conte jednak wciąż nie podjął ostatecznej decyzji co do ostatecznego składu wyjściowego  Decyzje zostaną podjęte w niedzielę przed spotkaniem.

Nie poruszono kwestii ewentualnego transferu Hazarda do Barcelony. Blaugrana szuka następcy Neymara, który ustanowił rekord transferowy w wysokości 222 milionów Euro. Wicemistrzowie Hiszpanii są w stanie zapłacić za napastnika The Blues ponad 100 milionów Euro. Belg nie jest jednak jedynym celem Katalończyków, którzy  poważnie interesują się również Ousamą Dembele z Brosussi Dortmund oraz Philippe Coutinho z Liverpoolu.

tomasz