Doradca kredytowy – profesjonalizm i skuteczność

Kredyty to grupa produktów z którymi mamy największą styczność w naszym życiu. Co chwile myślimy bowiem o kolejnych planach i marzeniach które chcielibyśmy zrealizować. Raz może to być samochód, innym razem może to być mieszkanie. Dzięki możliwościom kredytowym możemy realizować wszystkie z powyższych planów już teraz. Warto jednak mieć obok siebie kogoś, kto wybierze dla nas najbardziej korzystny kredyt na rynku. Kim będzie taka osoba? Będzie to doradca finansowy.

Niektórym z nas doradca finansowy kojarzy się z osobą mającą nabijać bankom klientów. Rzeczywiście w pewnym stopniu mamy tutaj rację, pomimo wszystko chodzi o nabijanie zadowolonych klientów z oferty danego banku, która pozwoli nam pomniejszyć koszty wynikające z rat kredytu. Chodzi o jak najlepsze zoptymalizowanie kredytu aby był on dla nas najtańszym kredytem, jaki aktualnie jest dostępny na rynku.

Wiedza kontra nasze możliwości

Przyznać trzeba iż doradcy finansowi w praktyce potrafią działać wielkie cuda. Przekonały się o tym niejednokrotnie osoby, które już przychodziły z konkretnymi ofertami i cenami od banków, myśląc iż taniej się po prostu nie da. Doradca finansowy Białystok za każdym razem udowadnia jednak, że tak nie jest. Zawsze da się wykombinować jeszcze coś taniej i dać nam jeszcze lepsze warunki kredytowe, przez co po takim spotkaniu coraz bardziej doceniamy możliwości osoby, która przygotowuje nasz przyszły kredyt.

Jak wiadomo możliwości kredytowe są różne dlatego nie zawsze da się w pełni zoptymalizować koszty. Chodzi tutaj głównie o banki, które mogą po prostu odrzucić konkretne wnioski. Oczywiście przy większych kredytach mieszkaniowych doradca kredytowy i tak wyśle nasze wnioski do kilku banków i dopiero po odpowiedziach będziemy wiedzieć na jak dobrą ofertę możemy liczyć.

W niektórych wypadkach czasem bywa po prostu tak, że trzeba brać to, co jest dostępne ze względu na nasze, małe możliwości finansowe w oczach banków. Banki z najlepszymi kredytami lubią dobierać sobie najlepszych klientów co nie jest tajemnicą. Tutaj kredyty nie idą w ilościach lecz w jakości osób starających się o nie.

Doradca kredytowy jest wart naszego czasu

Biorąc pod uwagę iż doradca kredytowy jest dla nas dostępny za darmo, warto poświęcić mu chociażby godzinę czasu. Większość z nas przekonuje się iż aktualna wiedza takich osób jest bardzo spora i dzięki temu wiele jesteśmy w stanie wynieść z takiego spotkania sami. Dzięki takim osobom przekonujemy się jak działają banki i jak działają kredyty w praktyce. Często dowiadujemy się rzeczy, na które sami byśmy nie wpadli. Jak widać jest warto chociażby spróbować kontaktu z osobą zajmującą się kredytami i poszukać razem najlepszej oferty dostępnej aktualnie na rynku. Za prowizję od pracy takiej osoby i tak płaci bank, nie my.

Reasumując

Korzystanie z pomocy doradców finansowych to nic złego. Jest to właściwie znak iż jesteśmy odpowiedzialni i chcemy poszukać najlepszego kredytu przy wsparciu osób doskonale znających temat od końca. Do tego załatwiamy sobie szybką realizację kredytu, brak formalności po naszej stronie a także przyśpieszenie uruchomienia takiego kredytu na nasze potrzeby.

tomasz