Czy Everton uderzy w mocno osłabioną drużynę Chelsea?

Mecz Chelsea z Evertonem nie zapowiada się kolorowo. Aktualnie kadra Chelsea prezentuje się bardzo słabo i ze względu na wiele absencji po stronie Chelsea, drużyna Evertonu staje się coraz większym konkurentem. Czy w niedzielnym meczu możemy spodziewać się niekorzystnego wyniku?

Patrząc na ostatnie mecze z Evertonem sytuacja faktycznie wygląda nieciekawie dla „The Blues”. Ostatnie 4 spotkania z Evertonem to bilans 2 przegranych i 2 remisów. Jeśli więc chodzi o typowanie meczy, można stwierdzić iż Chelsea ma słabą statystykę z naszym najbliższym przeciwnikiem.

Nic więc nie wygląda na to, aby Chelsea i tym razem miała wygrać z Evertonem. Jedyną statystyką na plus jest fakt, iż 5 spotkań temu Chelsea wygrała spotkanie na swoim stadionie. Czy jednak w obliczu aktualnych absencji jest to jakimś plusem?

Jak wygląda sytuacja Evertonu?

Na szczęście „The Blues” tutaj również nie jest kolorowo. Na ten moment ze składu Evertonu wypada Coleman, Gbamin, Scheiderlin, a także Tosun. Nie wiadomo jak sytuacja Digne, który również zmagał się z kontuzją mięśnia.

Co mówią bukmacherzy?

Oczywiście faworytem są The Blues, lecz jeśli zapytać jak obstawiać mecze tych dwóch drużyn, raczej warto byłoby powiedzieć, że możemy spodziewać się zaciętego i równego spotkania, które może skończyć się remisem, nawet tym bezbramkowym. Wszakże obie drużyny w niedalekiej przeszłości lubimy wyróżniać się małą liczbą bramek.

Innym pomysłem na to, jak obstawiać mecze obu drużyn jest po prostu mała liczba bramek w spotkaniu. Biorąc pod uwagę absencję w obu drużynach, tych bramek również nie zobaczymy na Stamford Bridge tak dużo, jak moglibyśmy sobie tego życzyć.

Pozostaje czekać do piątku i liczyć że The Blues niesieni ostatnią wygraną z Liverpoolem rozwiną swoje skrzydła i znów pokażą klasę na Stamford Bridge. Tym bardziej iż po ostatniej serii przegranych i remisów warto zawalczyć wreszcie o trzy punkty!

tomasz