Chelsea w jednej z trudniejszych grup

W czwartkowy wieczór rozlosowano grupy przed rozpoczynającymi się niedługo rozgrywkami Ligi Mistrzów. Chelsea trafiło do grupy C i zmierzy się z Atletico Madryt, AS Romą i Karabachem Agdam. To jedna z trudniejszych grup, przed The Blues poważne wyzwanie, choć zaskoczeniem na pewno byłby brak Chelsea w gronie dwóch najlepszych drużyn tej grupy.

Najtrudniejszym rywalem dla Chelsea Londyn będzie oczywiście Atletico Madryt. O ironio losu, klub, do którego tak bardzo chce wrócić napastnik Chelsea, Diego Costa. Brazylijczyk w tych meczach na pewno nie wystąpi, niezależnie dla której z drużyn. Hiszpańska drużyna wciąż ma zakaz transferowy i nie sprowadzi Costy szybciej jak w styczniu. Natomiast Chelsea zmierzy się Atletico 27 września w Madrycie i 5 grudnia na Stamford Bridge.

Drugi rywal, AS Roma to obecny wicemistrz Włoch. To również silna ekipa, która może sprawić The Blues problemy, jednakże, według ekspertów, jest to główny kandydat do zajęcia trzeciego miejsca w grupie C. Z rzymianami The Blues zmierzy się 18 października w Londynie i 31 października we Włoszech.

Ostatnia drużyna to chyba największe zaskoczenie tej edycji Ligi Mistrzów. W ostatniej rundzie eliminacji Karabach poradził sobie w dwumeczu z FC Kopenhaga i po raz pierwszy w historii wystąpi w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Drużyna od czterech sezonów jest Mistrzem Azerbejdżanu. Dla Karabacha dużym osiągnięciem będzie wywalczenie choćby wywalczenie choćby jednego punktu z europejskimi potęgami.

Grupa C z całą pewnością jest jedną z trudniejszych grup. Ciekawa jest również grupa H, w której wystąpią Real Madryt, Borussia Dortmund, Tottenham i APOEL. A o to zestawienie wszystkich grup Ligi Mistrzów:

Grupa A: Benfica, Manchester United, Basel, CSKA Moskwa
Grupa B: Bayern, Paris Saint-Germain, Anderlecht, Celtic
Grupa C: Chelsea, Atletico Madryt, Roma, Karabach Agdam
Grupa D: Juventus, Barcelona, Olympiakos, Sporting
Grupa E: Spartak, Sevilla, Liverpool, Maribor
Grupa F: Szachtar, Manchester City, Napoli, Feyenoord
Grupa G: Monaco, FC Porto, Besiktas, RB Lipsk
Grupa H: Real Madryt, Borussia Dortmund, Tottenham, APOEL

tomasz