Mistrz Anglii powalczy o Ligę Mistrzów?

Chelsea Londyn w pięknym stylu wygrała poprzednią edycję Premier League. We wtorek mistrz Anglii ruszy na podbój Europy. Najważniejsze klubowe trofeum w Europie, Puchar Ligi Mistrzów, The Blues zdobywali tylko raz, w roku 2012. Chelsea pokonała wtedy Bayern Monachium w rzutach karnych. Wcześniej okazja na końcowy triumf miała miejsce w roku 2008, ale wtedy w finale, konkurs rzutów karnym zwyciężył Manchester United.

Czy coś stoi na przeszkodzie aby w tym sezonie nie powtórzyć wielkiego sukcesu z roku 2012? Jest znakomity zespół na czele z bramkostrzelnym Alvaro Moratą. Jest doskonały trener w osobie Antonio Conte. Póki co może brakuje odrobiny formy, ale to dopiero początek sezonu. Z czasem The Blues jeszcze poprawią swoją grę i będą walczyć o najważniejsze trofea w tym sezonie.

Grupa w Lidze Mistrzów jest jednak bardzo wymagająca. We wtorek na Stamford Bridge Chelsea podejmie Karabach Agdam, który w tym sezonie sensacyjnie debiutuje w Lidze Mistrzów. Mistrz Azerbejdżanu z całą pewnością zrobi wszystko, aby zaprezentować się z dobrej strony na arenie międzynarodowej. Dla Karabachu sukcesem będzie każdy gol. Na pewno nie można lekceważyć rywala i na Stamford Bridge odnieść przekonujące zwycięstwo.

Późniejsze spotkania nie prezentują się bowiem tak kolorowo. Chelsea powalczy o awans z AS Romą i Atletico Madryt. Dwie znane marki, które mogą sprawić dużo problemów. Oczywiście, W tej grupie faworytem jest The Blues, jednak rywale są wymagający i potrzebne będzie odpowiednie rotowanie szerokim składem, aby najważniejsi zawodnicy wychodzili w pełni wypoczęci na mecze Ligi Mistrzów.

The Blues zmierzą z Atletico Madryt 27 września na Vicente Calderon oraz 5 grudnia w meczu rewanżowym na Stamford Bridge. 28 października pierwszy mecz z AS Romą, zaś dwa tygodnie później rewanż w ojczyźnie szkoleniowca The Blues, Antonio Conte. Natomiast 22 listopada podróż do Azerbejdżanu i rewanż z Karabachem Agdam.

tomasz