The Blues faworytem przed niedzielnym starciem

Już w niedzielę o 15 rozpocznie się na Wembley mecz o Tarczę Wspólnoty. Drużyna Chelsea przez ekspertów, a także bukmacherów jest uważana za zdecydowanego faworyta w tym spotkaniu. Co przemawia na korzyść ekipy prowadzonej przez Antonio Contego?

Arsenal wciąż jest daleki od swojej optymalnej dyspozycji, co pokazał turniej Emirates Cup, w którym drużyna Arsene Wengera przegrała w drugim meczu z Sevillą. Widać było, że Kanonierów czeka jeszcze długa praca, aby osiągnąć odpowiednią formę dającą nadzieję na walkę o mistrzostwo w przyszłym sezonie.

The Blues są jednocześnie bardzo zmotywowani by sięgnąć po to trofeum. Byłby to rewanż za rok 2015, w którym lepszy okazał się zespół Arsenalu. Chelsea po raz ostatni po Tarcze Wspólnoty sięgnęła w roku 2009. Później, The Blues przegrywali w roku 2010 z United i 2012 z City.

Obie drużyny spotkały się po raz ostatni 22 lipca w starciu towarzyskim. Chelsea wygrała wtedy ze swoim lokalnym rywalem 3-0. Później jednak przyszedł turniej towarzyski w Chinach gdzie The Blues ulegli 2-3 Bayernowi i 1-2 Interowi. Warto jednak zaznaczyć, że piłkarze Chelsea wyraźnie nie forsowali tempa zważając na bardzo trudne warunki atmosferyczne panujące w Chinach. Wyspiarze zadecydowanie nie byli najlepiej przygotowani do tak ekstremalnych upałów.

tomasz