Tottenham – Chelsea: Czy The Blues dadzą dziś lekcję pokory Mourinho?

Dzisiejszego dnia czeka nas niezwykle ciekawe spotkanie w najwyższej klasie rozgrywek Angielskich. Do boju staniemy przeciwko Kogutom, czyli rozpędzonemu Tottenhamowi z charyzmatycznym ex trenerem na czele. Szykuje się szalenie ważne spotkanie, jednak czy jesteśmy w stanie przeciwstawić się sile Mourinho?

Patrząc w niedaleką przeszłość to ostatnie mecze z Kogutami były dla nas dość udane i jeśli patrzylibyśmy tylko na statystyki, mecz powinien być niezagrożony i naszą obawą powinien być co najwyżej remis w tym spotkaniu. Niestety od ostatniego czasu minęło trochę czasu i dziś Tottenham to zupełnie inna drużyna o innych możliwościach.

Tottenham – co u naszego przeciwnika?

Aktualnie Tottenham pod wodzą Mourinho przeżywa drugą młodość. Pobudzenie piłkarzy do gry jest widoczne z meczu na mecz, natomiast skazywany już na pożarcie Delle Ali zdecydowanie zaczął znów odgrywać wiodącą rolę na boisku co przekłada się na kolejne gole wynikające z pracy tego zawodnika na boisku.

Punktem na który możemy zwrócić uwagę w dzisiejszym spotkaniu jest zdecydowanie brak Hugo Llorisa a także Erika Lameli. Patrząc osobiście także i na mecze Tottenhamu według mnie Gazzaniga jest dla wielu drużyn zapewnieniem sobie bramek. Dziś i my powinniśmy szukać słabszej dyspozycji tego bramkarza, która może przełożyć się na gole dla naszej drużyny.

Chelsea – co warto napomknąć tutaj?

Frank Lampard od samego początku mówił nam, że trzeba będzie przygotować się na przegrane a także dać czas sobie i drużynie na wspólne przejście tego momentu razem. Dziś zdecydowanie jest jedno z tych spotkań, które w wypadku remisu na terenie wroga nie będzie dla nas wstydem. Pomimo dobrego H2H w ostatnim czasie, dziś wiele wskazuje na to, że The Blues będą musieli podzielić się punktami.

Zdecydowanie dobrą wiadomością jest fakt, iż możemy spodziewać się prawie pełnego składu który podejdzie dziś do gry. Jedynym wykluczeniem w naszym zespole jest Ruben Loftus-Cheek, co nie powinno przełożyć się na grę w naszym zespole.

Pozostaje czekać nam na spotkanie i wierzyć że The Blues pomimo gorszej ostatnio passy a także słabych występów w dwóch ostatnich meczach, dziś wyjdą z podniesioną głową i dadzą dobre show na boisku. Wynik to jedno, pamiętajmy aby zostawić jednak dobre wrażenie na boisku, tak aby o tym meczu mówiło się do końca tego roku!

Chelsea – potencjalny skład :

Kepa – Azpilicueta, Rudiger, Zouma, Emerson – Jorginho, Kante, Kovacic – Willian, Pulisic, Abraham

Tottenham – potencjalny skład:

Gazzaniga – Aurier, Alderweireld, Sanchez, Vertonghen – Sissoko, Dier – Lucas, Alli, Son – Kane

tomasz