The Blues skromnie wygrywają z Bournemouth

Antonio Konte z całą pewnością skupia się na Romie i środowym rewanżu w Lidze Mistrzów w Rzymie. Jednak w sobotę wciąż trzeba było wywalczyć trzy punkty by nie stracić dystansu do czołowej trójki w tabeli Premier League. Rywal na korzyść Chelsea nie był jednak zbyt wymagający. Bournemouth w tym sezonie spisują się naprawdę słabo i na ten moment zajmują przedostatnią pozycję w tabeli. O trzy punkty na Vitality Stadium nie było jednak łatwo.

Od samego początku to The Blues dominowali i dyktowali swoje warunki, jednak ani Morata, ani Hazard, ani Pedro nie byli w stanie przełamać defensywy rywali. W rezultacie Chelsea tworzyło kolejne sytuacje, bramka wisiała na włosku, ale wciąż pozostawała nieuchwytna. Dopiero w drugiej połowie meczu duet Morata – Hazard zapewnili zwycięstwo gościom. Doskonałe podanie od Moraty wykorzystał Belg, który wpisał się na listę strzelców.

Od teto momentu tempo gry drastycznie spadło. Bournemouth nie było w stanie stworzyć żadnej groźnej sytuacji, natomiast Chelsea myślami była już w Rzymie. Wynik meczu się nie zmienił. The Blues mają na swoim koncie 19 punktów po 10 kolejkach Premier League i zajmują czwarte miejsce w tabeli ze starą dziewięciu oczek do lidera, Manchesteru City.

tomasz